W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

Jesteś w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Sznycel wiedeński

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj GazetkÄ™ do Google


Danie główne mięsne

Sznycel wiedeński

Sznycel wiedeński

W ten sposób można smażyć także wieprzowinę, kurczaka i indyka, ale te prawdziwe sznycle wiedeńskie muszą być z cielęciny!

Kraj pochodzenia: Austria-Wiedeń

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: szybkie

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 4 sznycle cielÄ™ce (każdy o wadze 150 g)
  • 4 czubate Å‚yżki mÄ…ki
  • 2 jajka
  • 1/2 szklanki (lub trochÄ™ wiÄ™cej) tartej buÅ‚ki
  • 4 Å‚yżki smalcu do smażenia
  • cytryna
  • natka pietruszki

Sznycel wiedeński - Opis przyrządzania:

Mięso myjemy i osuszamy. Kładziemy po jednym sznyclu na zmoczonej wodą deseczce. Przykrywamy kawałkiem folii plastikowej i rozbijamy tłuczkiem na cienkie, duże plastry. Nie walimy tłuczkiem z całej siły, bo zrobią się w mięsie dziury. Wszystkie sznycle solimy z obu stron. Mąkę wsypujemy na jeden talerz. Na drugi wbijamy jajka i rozkłócamy je starannie widelcem. Na trzeci talerz wsypujemy tartą bułkę. Plastry mięsa obtaczamy najpierw w mące, potem w jajkach, a na końcu w tartej bułce. Panierkę lekko przyklepujemy ręką. Nagrzewamy piekarnik do 120 stopni. Na dużej patelni roztapiamy smalec. Kiedy będzie bardzo gorący, wkładamy pierwszy sznycel - chyba, że sznycle nieduże, a patelnia wielka, to zmieszczą się 2. Smażymy na sporym ogniu, aż panierka będzie ciemnozłota - czasem przygniatamy widelcem lub łyżką, gdyby mięso podnosiło się w środku. Usmażony sznycel zdejmujemy z patelni na kawałek kuchennego papieru, a gdy spłynie nadmiar tłuszczu, przekładamy mięso na żaroodporny półmisek i wkładamy do ciepłego piekarnika. Smażymy resztę sznycli w ten sam sposób. Cytrynę szorujemy w gorącej wodzie, osuszamy i kroimy wzdłuż w ćwiartki. Natkę myjemy i dzielimy na estetyczne listki. Na każdym sznyclu kładziemy ćwiartkę cytryny i ozdabiamy natką. Podajemy natychmiast, z austriacką sałatką z ziemniaków.

Temperatura podawania: ciepła

Główny składnik: mięsna

Kiedy przygotować Sznycel wiedeński: do zrobienia w ostatniej chwili

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

Wersja do druku




Podziel siÄ™ linkiem:


Komentarze: