W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies.
X

Piece of cake

JesteÅ› w: Przepisy kulinarne / Przepisy / Harissa

Menu


Wasze komentarze

Ciekawostki i specjały kulinarne wprost do Twojej skrzynki. Podaj adres e-mail:


Partner

Dodaj GazetkÄ™ do Google


Sosy

Harissa

Świetna, ostra - ale nie paląca - przyprawa z krajów północnej Afryki. Podajemy do wszelkich szaszłyków, tażinów i kuskusów. Nic tak nie podkreśla smaku grillowanej jagnięciny, jak właśnie harissa.

Kraj pochodzenia: kraje Maghrebu

Liczba porcji: 4

Czas przygotowania: ekspresowe

Stopień trudności: łatwa

Składniki:

  • 3 duże ostre czerwone papryczki
  • zÄ…bek czosnku
  • 2 Å‚yżki koncentratu pomidorowego
  • cytryna
  • oliwa z oliwek

Harissa - Opis przyrzÄ…dzania:

Papryczki myjemy, kroimy wzdłuż na pół, usuwamy ogonki, nasionka i membrany, po czym drobno siekamy. Czosnek obieramy, kroimy wzdłuż na pół, usuwamy kiełek ze środka, a sam czosnek też bardzo drobno siekamy. Mieszamy papryczki, czosnek i koncentrat pomidorowy, doprawiamy do smaku solą i pieprzem. Cytrynę myjemy w gorącej wodzie, osuszamy i na drobnej tarce ścieramy skórkę - samą żółtą część, powiedzmy z 1/4 cytryny. Sok wyciskamy. Pastę papryczkowo-czosnkowo-pomidorową przekładamy do rondelka i podgrzewamy, dodając łyżkę oliwy, skórkę z cytryny i połowę soku. Mieszamy - jeśli wolimy więcej soku z cytryny, to dodajemy go do smaku. Podgrzewamy harissę na małym ogniu przez 10 minut, po czym zdejmujemy z ognia i studzimy. Przekładamy harissę do miseczki, a na wierzch nalewamy oliwę tak, by zupełnie przykryła pastę. Trzymamy w lodówce.

Temperatura podawania: zimna

Główny składnik: wegetariańska

Kiedy przygotować Harissa: można zrobić wcześniej

Okazja: codziennie

Grupa konsumenta: dla każdego

Styl potrawy: klasyczna

Wersja do druku




Podziel siÄ™ linkiem:


Komentarze: